شاید اینجاست !
قلمی خواهم ساخت از نی باغ بهشت ، جوهر از شیشه ی ذات ، کاغذ از صفحه ی دل ، نور از شمع حیات ، تا نویسم همه جا ، نام زیبای تو را .
درباره وبلاگ


در آن هنگام ،که می گردد نفس در سینه ها خاموش، نمی خواهم کسی از مردن من با خبر گردد، نمی خواهم پدر برهم نهد چشمان بازم را، نمی خواهم که مادر سختی جان کندنم بیند،
ولی ای دوست
اگر روزی رفیقی مهربان آمد، زتو پرسید فلانی کو...؟؟! بگو در سنگر ناکامی و حسرت ،بسی جان داد، ولی تا لحظه آخر چنین می گفت:
امید من م.....بود
........................
ما در این در..نه پی حشمت وجاه آمده ایم

از بــدِ حادثــــه اینجــــا به پنـــاه آمده ایم

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید تا نوشته ها به ایمیلتان ارسال شود. پس از عضویت ایمیلی برایتان ارسال میگردد که باید آنرا تایید نمایید

هدیه بازدید:آخرین آهنگ سیاوش قمیشی و خداحافظی با دنیای خوانندگی
خیلی ممنون انقد آسون منو داغون کردی
واسه احساسی که داشتم دلمو خون کردی
تو که هیچ حسی به این قصه نداشتی واسه چی
منو به محبت دو روزه مهمون کردی
همه عالم می دونستن که بری میمیرم
اما رفتی و همه عالمو حیرون کردی
خیلی ممنون واسه هرچی که آوردی به سرم
خیلی ممنون ولی من هیچ وقت ازت نمی گذرم
من حواسم به تو بود و تو دلت سر به هوا
با همین سر به هواییت منو ویرون کردی
من که با نگاه شیرین تو فرهاد شدم
مگه این کافی نبود که منو مجنون کردی؟
همه عالم می دونستن که بری میمیرم
اما رفتی و همه عالمو حیرون کردی
خیلی ممنون واسه هرچی که آوردی به سرم
خیلی ممنون ولی من هیچ وقت ازت نمی گذرم


وینتون سرف Vinton Cerf پدر اینترنت‌ است. او در شروع اینترنت‌ در یک‌ اظهارنظر شبیه به‌ پیش‌بینی‌ واقع‌ گرایانه‌ گفته بود رشد سرعت‌ استفاده از شبکه جهان سبب خواهد شد تا این تکنولوژی‌ به زودی‌ به‌ مرحله‌ تکامل‌ نهایی‌ رسیده‌ و جای‌ خود را به‌ تکنولوژی‌ جدیدی بدهد
به گزارش خبرگزاری موج - سجاد ولدی - او حق‌ داشت، زیرا به‌ فاصله‌ کمی‌ از تولد این‌ نوزاد، اینترنت‌ ۲ متولد شد و هم ‌اکنون‌ چندین مرکز دانشگاهی‌ در حال‌ تکمیل‌ آن هستند‌. اینترنت ۲ کاملاً شبیه‌ قسمت‌ دوم‌ یک‌ فیلم‌ سینمایی محبوب‌ و پرطرفدار است‌.
ACM بزرگترین جامعه جهانی آموزشی و علمی ‌جهت توسعه مهارت‌های فنی و صلاحیت‌های حرفه ‌ای متخصصان کامپیوتر جایزه سال ۲۰۰۴ خود را با نام A. M. Turing Award در اواخر ماه فوریه ۲۰۰۵ به وینتون جی سرف و رابرت ئی کان دو نفر از بنیان گذاران پروتکل‌های اینترنت اختصاص داد.

این جایزه که نوبل رشته کامپیوتر نام گرفته اولین بار در سال ۱۹۶۶ به نابغه و ریاضیدان انگلیسی آلن تورینگ تعلق گرفت به نام او ثبت شد و به همین نام باقی ماند. جایزه A.
M. Turing Award بالغ بر ۱۰۰ هزار دلار است و بودجه آن توسط شرکت اینتل تامین می‌شود.
سرف و کان با طراحی پروتکل TCP/IP فرمت انتقال اطلاعات میان کامپیوترها را به وجود آوردند. پروتکل ایجاد شده توسط آنها هم اکنون نقش عمده ‌ای در ارسال و دریافت و انتقال اطلاعات در اینترنت دارد.
رابرت پترسون مدیرعامل جامعه جهانی Association for Computing Machinery ACM در این باره اعتقاد دارد سرف و کان با طراحی اولیه پروتکل‌های اینترنت عملا اکنون این امکان را به ما داده ‌اند تا بتوانیم از ایمیل، وب، پیامهای آنی متنی ، ویدیو و صوت و نرم افزارهای معروف به Peer-to-Peer و بسیاری دیگر از امکانات اینترنت استفاده کنیم.
در سال ۱۹۷۳ وینتون سرف و رابرت کان در جریان آژانس تحقیقاتی پروژه‌ های پیشرفته آرپا «که اینک دارپا DARPA نامیده می‌شود» نخستین شبکه اینترنتی شامل سه شبکه مستقل را به یکدیگر متصل کردند.
www.acm.org/awards/turing_citations/cerf_kahn.html

دکتر وینت سرف معاون ارشد مرکز تحقیقاتی MCI است و مسئولیت شناسایی تکنولوژی‌ و تکنیک‌های نوین مورد احتیاج برای توسعه محصولات و سرویس‌های جدید را بر عهده دارد. او از سال ۱۹۹۴ تا سال ۲۰۰۳ معاونت ارشد طراحی و مهندسی اینترنت را بر عهده داشت. سرف لیسانس ریاضیات را در سال ۱۹۷۲ از دانشگاه استنفورد و سپس دکترای خود را در رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه UCLA کسب کرد. پیش از این جایزه، او جایزه Kilby، مدال الکساندر گراهام بل، و مدال نقره اتحادیه بین المللی مخابرات را به دست آورده بود. او هم اکنون ریاست هیات مدیره آیکن، سازمان نامگذاری آدرسهای اینترنت را بر عهده دارد.
وینت سرف را پدر اینترنت لقب داده ‌اند و همه او را با این نام می‌شناسند. او پس از اتمام دانشگاه لس‌آنجلس کالیفرنیا UCLA به تیم طراحان آرپانت آژانس پروژه‌ های پیشرفته وزارت دفاع آمریکا
Advance Research Project Agency ARPAnet پیوست و با همکاری آنان پروتکل‌های اینترنت که به TCP/IP مشهور هستند را ارائه داد. پروتکلی که هم اکنون شبکه جهانی فعلی بر پایه آن استوار است.
سرف در سال ۱۹۴۳ متولد شده و در لس‌آنجلس پرورش یافته است. او در زمان تحصیل در دبستان و دبیرستان علاقه و توانایی شگرف خود را در حل مسائل و معادلات ریاضی نشان داد. سرف از زمان کودکی لباس مرتب و تمیز می‌پوشید عادتی که هنوز هم آن را فراموش نکرده چون تا به حال کسی او را بدون کت و شلوار و کراوات ندیده است.
علاقه او به کامپیوتر از نوجوانی او شروع شد و پس از اتمام دبیرستان دانشگاه استنفورد را جهت ادامه تحصیل انتخاب کرد و در سال ۱۹۶۵ از رشته ریاضی فارغ ‌التحصیل شد. کامپیوتر همچنان او را به دنبال خود می‌کشاند و به همین دلیل بلافاصله با عنوان مهندس سیستم در آی بی آم شروع به کار کرد اما خیلی زود تصمیم گرفت دوباره به تحصیل در رشته کامپیوتر ادامه دهد. سرف جهت دریافت پی اچ دی رشته کامپیوتر در دانشگاه لس‌آنجلس کالیفرنیا UCLA ثبت نام کرد و تز دکترای خود را درباره سوپر کامپیوترهایی که می‌توانند برنامه ‌های کامپیوترهای دیگر را کنترل کنند نوشت که بعدها تز خود را در پروژه آرپانت به مرحله عمل درآورد.
پروژه سوپر کامپیوتر سرف را به شبکه بندی کامپیوترها علاقمند کرد. در پائیز ۱۹۶۸ وزارت دفاع آمریکا از دانشگاه لس‌آنجلس خواست تا شبکه آرپانت را طراحی کنند. سرف در مرکز اندازه گیری شبکه که مسئولیت آزمایش و تجزیه و تحلیل سیستم را بر عهده داشت به کار مشغول شد. این بخش متشکل از ۴۰ دانشجو بود و «لن کلینروک» سرپرستی آنان را بر عهده داشت.
در پایان سال ۱۹۶۸ دانشجویان برتر ۴ دانشگاه لس‌آنجلس، دانشگاه یوتا، استنفورد و سنتا باربارا با گردهمایی مستمر به دنبال یافتن راهی بودند تا بتوانند اطلاعات را از یک کامپیوتر به یک کامپیوتر دیگر ارسال کنند. تلاشهای آنان به ثمر نشست و در سال ۱۹۷۰ اولین پروتکل ابداعی این گروه با نام Network Control Protocol NCP توانست دو کامپیوتر میزبان را به هم اتصال دهد. و به این ترتیب شبکه آرپانت امکان برقراری ارتباط پایگاههای نظامی آمریکا را فراهم ساخت.
وینتون سرف در سال ۱۹۷۲ به عنوان دستیار استاد به دانشگاه استنفورد برگشت و تا سال ۱۹۷۶ به عنوان دستیار استاد به تدریس پرداخت. او همچنین در فاصله سپتامبر سال ۱۹۷۳ تا ماه می ۱۹۷۴ با همکاری دانشمند دیگری به نام رابرت کان Robert E. Kahn طرح شبکه بندی بین ‌المللی را با نام پروتکل کنترل انتقال Transmission-Control Protocol TCP ارائه داد. با جدا کردن این پروتکل به دو بخش جداگانه و نامگذاری آن به پروتکل اینترنت IP نام طرح به TCP/IP تغییر یافت. طرحی قرار بود پیامها را به اجزای کوچکتری به نام دیتاگرم تبدیل و در مقصد مجددا آنها را به حالت اولیه برگردانده، خطا و اشتباه سیستم را یافته و به عنوان تنها استاندارد ارتباطی اینترنت در سالهای آینده مورد استفاده و بهره برداری عمومی برساند.
او در سال ۱۹۸۲ به عنوان استراتژیست و معاون اول شرکت بزرگ MCI استخدام شد و تا سال ۱۹۸۶ در آن شغل باقی ماند. سرف مجدداً در سال ۹۲ به ام سی آی برگشت و در سال ۱۹۹۴ موفق به مخابره اولین سرویس نامه‌ های الکترونیکی تجاری از شرکت MCI شد. شرکت ام سی آی صاحب و اداره کننده امور تکنیکی و اینترنت بیش از ۷۵ سازمان دولتی آمریکا و دومین شرکت مخابرات و تلفن راه دور جهان است. از آخرین طرحهای سرف میباید از پروژه Interplanetary Network IPN نام برد. در این طرح قرار است با همکاری ناسا، سازمان هوا فضایی آمریکا اینترنت به دیگر کرات و اقمار فضا گسترش یافته و ارتباط بین ماهواره‌ ها با یکدیگر و با ایستگاه‌های زمینی برقرار گردد.
در ۹ ژانویه ۲۰۰۵ وینتون سرف به خبرگزاری فرانسه اعلام کرد طی ۴ سال آینده سیاره‌ های مریخ و مشتری از طریق اینترنت با زمین ارتباط خواهند داشت. سرف که در یک کنفرانس علمی ــ تحقیقاتی در هند سخن می‌گفت اعلام کرد سیاره مریخ تا سال ۲۰۰۹ و سیاره مشتری تا سال ۲۰۱۲ از طریق اینترنت به کره زمین متصل خواهند شد.
وی پروتکل اینترنت جدیدی را برای فضا طراحی کرده و معتقد است پروتکل‌ها و قراردادهای موجود نمی‌توانند در فضا و جو که از نظر فشار هوا، درجه حرارت و میزان جاذبه با زمین تفاوت بسیار دارند عمل کنند.
سرف این نوع ارتباط با اینترنت را دگرگونی شگرفی در عرصه پیشرفتهای تکنولوژی اطلاعات می داند و امیدوار است، با برقرار شدن چنین ارتباطی بسیاری از اسرار مربوط به فضا کشف شده و به دانشمندان در تحقیقات علمی و فضایی کمک کند.
وینت سرف تکنولوژی و استفاده از اینترنت را به ۳ مرحله تقسیم کرده و می‌گوید اولین دهه شبکه اینترنت در فاصله سالهای ۱۹۷۲ تا ۱۹۸۲ به وقوع پیوست و از آن با مرحله تحقیق، طراحی و آزمایش قدمهای اولیه تکنولوژی نام برده می‌شود. دوره دوم شامل یکپارچه کردن دانش به دست آمده و استفاده از آن در ابعاد تجاری و همگانی کردن استفاده اطلاعات است.
درباره آینده اینترنت او اعتقاد دارد ستاره ‌ها و سیارات زیربنای ارتباطات و شرکتهای مخابراتی بخش کوچکی از شبکه جهانی خواهند بود زیرا تکنولوژی صدا بر روی اینترنت Voice Over IP (VoIP) طرز ارتباط تلفنی کنونی را تغییر داده و سیم‌ها و کابلها را با امواج تعویض خواهد کرد.
در دسامبر ۱۹۹۷ سرف به همراه همکار قدیمی خود رابرت کان مدال ملی تکنولوژی را از بیل کلینتون رئیس جمهوری وقت آمریکا دریافت نمود. سرف دارای چندین دکترای افتخاری از دانشگاههای جهان از جمله از کاپیتال کالج مریلند، گتی‌برگ کالج پنسیلوانیا، ئی تی اچ دانشگاه زوریخ سوئیس، تروی نیویورک، تاروگانا اسپانیا، دانشگاه تونت هلند و دانشگاه بالریک ایرلند است.
وی مدیرعامل آیکن، سازمان نامگذاری سایت‌های اینترنت ICANN، پرزیدنت و بینان گذار جامعه اینترنت Internet Society، عضو و مشاور کمیته تکنولوژی اطلاعات رئیس جمهوری آمریکا PITAC، عضو جامعه مهندسین ACM, IEEE و کنسرسیوم جهانی مهندس، بنیاد مارکوپولو، دیجکس و آوانکس و موزه ملی تاریخ کامپیوتربوده است. نشریه People در شماره دسامبر ۱۹۹۴ با چاپ عکس او در روی جلد از او با عنوان مرد سال تجلیل کرد
نوع مطلب : عمومی، خبرهای اینترنت، 
برچسب ها :
شما هم به این پست امتیاز دهید

http://up.iranblog.com/Files2/3efd2e7e6c1d47668006.gifیادگاری های اهل قلمصفحات پربازدید
تست صفحه * 10 * آهنگ تبریک * آهنگ همه چی آرومه * دوستتت میدارم * قاصدک * تست * آهنگ بسیار زببای خونه * دانلود آهنگ زیبای خدایا منو به عشقم برسون * آهنگ شاهکار بینش پژوه -کنارم بخواب ... * آهنگ ستاره از آلبوم کما2 حمید عسگری * آهنگ عشق تو از بابک رهنما * آهنگ زندگی باتو بهتره * آهنگ زیبای سلام ستار * عضویت در خبرنامه * تبدیل تاریخ شمسی * ترافیک آنلاین تهران * ثبت نام کربلا * بهترین کارت تبریک ها * تصاویر ماهواره ای هوا * آپلود رایگان عکس * ثبت نام اهدا عضو * شکلک های یاهو * پخش رادیو سراسری * پخش زنده شبکه قرآن * پخش زنده شبکه آموزش * پخش زنده شبکه تهران * پخش زنده شبکه خبر * پخش زنده جام جم1 * پخش زنده جام جم2 * پخش زنده جام جم 3 * پخش زنده رادیو جوان * پخش زنده حرم امام رضا * پخش زنده شبکه یک * پخش زنده شبکه دوم * پخش زنده شبکه سوم * پخش زنده شبکه چهارم * گوگل ارت * 
ابر برچسب نصف جهان
آمار وبلاگ
  کل بازدید :
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد نویسندگان :
  تعداد کل پست ها :
همدلی از همزبونی بهتره

سایت بهاربیست

قالب وبلاگ

 
 
 

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات